[title size=”1″ content_align=”left” style_type=”default” sep_color=”” class=”” id=””]Teşekkürler…[/title]

En başta anneme teşekkür ediyorum acılarımı sardığım dönemde beni kıymetli hocam Hikmet Barutçugil ile bir araya getirdiği ve yüreklendirdiği için, sevgili babama vekardeşlerime ve akrabalarıma bana destek olup “yanındayız seninle gurur duyuyoruz” dedikleri için, en zor günlerimde tekne başında mutluluğu bulmama vesile olan büyük dedem Ethem Efendi‘ye…

Kıymetli Hikmet Barutçugil hocama, beni ebruyla tanıştırdığı ve geçmişe duyduğu vefa her zaman sevgisini yüreğimde hissettirdiği için . Fuat Başar hocama,  tekne başında çayını esirgemediği ve yüreklendirdiği için ,Hüseyin Yalçınkaya‘ya, ebru tezgahımı kurmama yardımcı olduğu için.

Aslına bakarsanız o kadar çok şey var ki, bir yola giriyorsunuz ve yol sizi alıp götürüyor. Bu yoldaki tüm duraklardaki dostlarıma binlerce kere teşekkürü borç biliyorum.

Eşim Emrah Çakır‘a  beni hiç yalnız bırakmadan “Eda yeter artık” demeyip benime birlikte sabahladığı ve yanımda olduğu için,  Alparslan Babaoğlu hocama, içinden çıkamadığım zor durumlarda bana bir telefon kadar yakın olabildiği için, Sedat Altınöz hocama, yüreklendirdiği ve desteğini eksik etmediği için, Niyazi Sayın hocama, eskileri anlatarak beni feyizlendirdiği için, Uğur Derman ve Çiçek Derman hocalarıma  sahip oldukları büyün kaynakları bütün arşivleri benimle paylaştıkları için.

Bütün iş arkadaşlarlarıma ve amirlerime, sabahlara kadar ebru çalıştığım zamanlarda hoş görülerini eksik etmedikleri ve destekledikleri için.

Küçük Ayasofya’da ki sanatçı dostlarıma, bütün sergi etkinliklerimde beni yalnız bırakmadıkları için.

Sultanahmet Endüstri Meslek Lisesi idarecileri ve başta Sevgili  Hadi TÜRKMEN ve Süleyman Çanakçılı hocama dedemin kurduğu okulda yeni nesillerle beraber dedemin 100. vefat yıl dönümünü anmama vesile oldukları için.

Bütün Ebristan dostlarıma ve sevgili Füsun ablama, güler yüzlerini ve desteklerini hiç bir zaman eksik etmedikleri için.

Sevgili dostum Fatih‘e, kar kış demeden bütün mesaisini “sergim sırası zamanında” bütün imkanlarını bana vakfettiği için. Necmettin‘e, ebrularımı çok şık çerçevelerle taçlandırdığı için.
Güneri Civaoğlu beyefendiye bana, dolayısıyla bütün sanatçı bayanlara dünya kadınlar günü gibi önemli bir günde tüm Türkiye’ye hitaben verdiği açık destek için.
Canım Bingül amcama, gülen yüzü ve tatlı sözleriyle ruhumu aydınlattığı için. Zeynep teyzeme, o güzel yüreğini ve üzerimden eksik etmediği desteği için. Halam Selma Ertegün Göksel‘e, bana vermiş olduğu cesaret ve destek için. Canım Emine‘ye, en zor günlerimde yanımda durup bana kalkan olduğu için.
Ve nihayet, herşeyden önemli olan yüce Rabbim’e, ebru sevgisini yüreğime küçük bir tohum olarak ekip devasal bir sevgi ağacına dönüştürdüğü için “Teşekkür ediyorum” .
Ebru sanatının yüz yıllar öncesinden bugünlere taşınmasına vesile olan bütün üstadlarımızı rahmetle anar, şükran duygularımı sunarım.
Eda ÖZBEKKANGAY
[sharing tagline=”Bu yazıyı sosyal medya platformlarında paylaşmak veya e-mail ile yollamak için bu yandaki simgeleri kullanabilirsiniz” tagline_color=”#ffffff” title=”#EBRUSANATI” link=”” description=”Ebrusanati.com sitesi aracılığıyla” pinterest_image=”” icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”5px” box_colors=”” icon_colors=”” tooltip_placement=”” backgroundcolor=”#dd3333″ class=”” id=””][/sharing]